10 listopada 2016

Trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny i trening medyczny

 

Często zadawane są pytania fizjoterapeutom, co mogę dalej robić?

Wielu naszych pacjentów to osoby aktywne fizycznie. Bez względu na wiek wykonuje regularnie ćwiczenia samodzielnie w domu, siłowni, czy na sali treningowej. Aktywnie uczestniczy w zajęciach fitness, nordic walking itp.

Ze względu na uraz, poważną operację zaniechało aktywności fizycznej. I dobrze. Na etapie gojenia się tkanek należy stworzyć optymalne warunki, optymalizować procesy fizjologiczne. Wszystko po to, by efekty postępowania medycznego nie zostały zaprzepaszczone. I temu służy szeroko pojęta fizjoterapia.

No ale ten etap kiedyś się kończy, a my chcielibyśmy w pełni powrócić do swoich aktywności.

Co dalej?

Wiele osób zastanawia się, co jeszcze mogę zrobić, żeby w pełni przygotować się do wysiłku fizycznego.

I tu z pomocą przychodzi trening medyczny funkcjonalny.

To nic innego, jak etap przygotowawczy do docelowych zajęć fizycznych, które chcielibyśmy uprawiać.

Na tym etapie koncentrujemy się na poprawie stabilizacji, odtworzeniu  precyzji ruchu poprawie siły mięśniowej i koordynacji, według zasad fizjologicznych. Wszystko z uwzględnieniem charakteru przyszłej aktywności pacjenta.

Naszą mocną stroną jest to, że trening funkcjonalny prowadzony jest przez wyszkolonych fizjoterapeutów przygotowanych do pracy z osobami po urazach a jednocześnie nierzadko będącymi instruktorami pilatesu, kulturystki, trójboju siłowego, nordic walking itp.

Dzięki kompleksowej ofercie i świetnie wyszkolonej kadrze mamy możliwości na kompletne przeprowadzenie pacjenta przez okres fizjoterapii, zdrowienia oraz powrotu do pełnej sprawności i formy fizycznej w drodze terapii, medycznego treningu funkcjonalnego i treningu sportowego.

 

Zobacz także
Szybki kontakt!
+
Wyślij!