Kardiologia

Dr n. med. Karolina Kryczka

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Prawo wykonywania zawodu uzyskała w 2009 r. Od 2010 r. pracuje w Instytucie Kardiologii w Warszawie w Klinice Choroby Wieńcowej i Strukturalnych Chorób Serca. Egzamin specjalizacyjny z kardiologii zdała w 2016r. W tym samym roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych za pracę dotyczącą związku polimorfizmu genu dla angiotensyny z przedwczesną miażdżycą tętnic wieńcowych. Swoimi ostatnimi pracami próbuje przyjrzeć się nowym czynnikom ryzyka wystąpienia przedwczesnej choroby wieńcowej, takim jak m.in. wczesny okres menopauzy u kobiet.

Poza Polską swoje prace prezentowała na kongresach Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Część z nich zostało zwieńczonych publikacjami w międzynarodowych czasopismach medycznych.

Posiada bardzo duże doświadczenie dotyczące diagnostyki i leczenia choroby wieńcowej, jej powikłań oraz chorób strukturalnych serca. Pracowała przy tworzeniu prospektywnego rejestru diagnostyki choroby wieńcowej przy użyciu wielorzędowej tomografii komputerowej.

Ponadto, wykonuje badania echokardiograficzne również w ramach pełnionych dyżurów w Instytucie Kardiologii.

Zajmuje się także chorobami kardiologicznymi u kobiet w ciąży i połogu.  Należy do zespołu prowadzącego rejestr kardiomiopatii połogowej oraz Poradnię Kardiologiczną dla Kobiet w Ciąży przy Klinice Choroby Wieńcowej i Strukturalnych Chorób Serca Instytutu Kardiologii. Obecnie pracuje nad realizacją badania biomarkerów w kardiomiopatii połogowej i włączaniu pacjentek do grupy kontrolnej tego badania.

Obszary kompetencji:

Kardiologia nieinwazyjna, a zwłaszcza:

  • choroba wieńcowa,
  • strukturalne choroby serca,
  • choroby serca w ciąży i połogu,
  • echo serca.

Zakres usług:

  • wizyty ambulatoryjne,
  • echo serca: dorośli oraz dzieci od 16 r.ż.

Godziny przyjęć:

Piątek: 16:30 – 20:00
W sprawie ustalenia terminu wizyty prosimy o wysłanie sms’a z prośbą o kontakt pod numer 785 880 769 lub o kontaktowanie się przez formularz kontaktowy.