Centrum Leczenia Osteoporozy

Osteoporoza to choroba szkieletu charakteryzująca się stopniowo postępującym ubytkiem masy kostnej. Przebiega bezobjawowo i nie jest zauważalna dla oka. Dotyka kobiety i mężczyzn po 45. r.ż. Statystyki są nieubłagalne i wskazują, że prawie 50% kobiet i 20% mężczyzn po 50. r.ż. dozna złamania, którego przyczyną jest osteoporoza. Te często powoduje lawinę problemów z narządem ruchu oraz ogólnoustrojowych, a co za tym idzie utratę funkcjonalności i samodzielności w codziennym życiu. 

Nowoczesne podejście do leczenie osteoporozy oparte jest na kompleksowości postępowania zespołu specjalistów
W Centrum oferujemy Państwu pomoc zarówno w diagnostyce i leczeniu osteoporozy poprzez farmakoterapię, zabiegi fizjoterapeutyczne, doradztwo dietetyczne. Leczymy także powikłania, jakimi są najczęściej złamania kompresyjne kręgosłupa, czy złamania szyjki kości udowej. W naszym zespole znaleźli się: lekarz chorób wewnętrznych, reumatolog, ortopeda, fizjoterapeuci, technik radiologii, dietetyk. 

Wczesna diagnostyka osteoporozy jest decydująca dla całego procesu leczenia. W celu rozpoznania choroby lekarz może zalecić wykonanie badań laboratoryjnych oraz densytometrii. 

Badanie densytometryczne jest bezbolesną metodą pomiaru gęstości i masy tkanki kostnej oraz pozwala na zdiagnozowanie osteoporozy już w początkowym stadium. Przychodnia jest wyposażona w nowoczesny aparat densytometryczny, badanie wykonywane jest z wykorzystaniem niskiej dawki promieniowana, co wpływa na bezpieczeństwo badanej osoby. 

Więcej informacji na stronie: Osteoporoza – profilaktyka i leczenie

Szczególnie ważnym elementem procesu leczenia, ale także profilaktyki osteoporozy jest rehabilitacja.
Ruch to największy sprzymierzeniec mocnych i zdrowych kości. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie zajęć z fizjoterapeutą oraz systematyczna, ale kontrolowana aktywność fizyczna. 

Specjalnie dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety 5 i 10 indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą składających się z terapii manualnej i indywidualnie dobranych ćwiczeń wykonywanych pod nadzorem terapeuty. Zajęcia odbywają się w modelu: 1 fizjoterapeuta / 2 pacjentów.

Cennik Centrum Leczenia Osteoporozy

Zakres działania Poradni Leczenia Osteoporozy:

  • diagnostyka i leczenie osteoporozy,
  • pomiar gęstości kości za pomocą aparatu densytometrycznego,
  • badania laboratoryjne,
  • program rehabilitacji mający na celu odbudowę masy kostnej, siły mięśniowej, poprawę koordynacji i równowagi oraz ogólnej sprawności,
  • doradztwo dietetyczne,
  • profilaktyka i zapobieganie chorobom tkanki kostnej,
  • leczenie konsekwencji urazu narządu ruchu.

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej

 

Platforma wibracyjna w leczeniu i zapobieganiu osteoporozy
Zarówno zapobieganie jak i leczenie osteoporozy wiąże się z ruchem, który jest niezbędny do utrzymania naszego organizmu w dobrej kondycji. Stosowanie w trakcie rehabilitacji platformy wibracyjnej wpływa zarówno na poprawę siły mięśniowej i równowagi, ale także na gęstość kości udowej, czyli w efekcie zapobiega chorobie. Warto zaznaczyć, że osteoporoza jest przyczyną wielu złamań właśnie kości udowej, co wiąże się w przyszłości z wieloma powikłaniami i utrudnionym poruszaniem się.

 

 


Filia Warszawa Ursynów od 1 lipca otrzymała kontrakt z NFZ na udzielanie świadczeń w zakresie diagnostyki i leczenia osteoporozy.

Zapraszamy do zapisów pod numerem: 500 005 076

Szybki kontakt!
+
Wyślij!